Dětské závody Skuteč

Ve velmi chladném a větrném počasí si k nám do Skutče našlo cestu celkem 51 závodníku a závodnic, což byl vzhledem k počasí velmi překvapivý a především krásný počet. Někteří přijeli opravdu z daleka, což je skvělou vizitkou a příslibem do dalších ročníků a my proto doufáme, že bude tento trend pokračovat i dále.

Průběh

Sešla se nám opravdu spousta závodních stylů a kromě klasické položené či feederu byli i závodníci, kteří lovili na bič, což spousta ostatních dětí nikdy neviděla. Díky tomu měly děti možnost rozšířit si své obzory a poznat tak něco nového. Závod jako takový probíhal v klidném a sportovním duchu, což je u dětí to nejdůležitější. K překvapení nás všech ryby nejprve braly úplně na opačné straně, než každý očekával, a až po přestávce na teplé občerstvení se to trochu otočilo. I proto byl závod až do konce vyrovnaný a napínavý.

Děkujeme jak závodníkům, tak rodičům za jejich přístup a férové závodění, dále děkujeme všem sponzorům, díky kterým si každý z účastníku odnesl hodnotnou cenu. Vedoucím kroužku Lukáši Netolickému a Zdeňku Bártovi jsme vděční za uspořádání akce a její hladký průběh. Děkujeme také všem rozhodčím a těm, kteří se na organizaci podíleli. Velice pozitivní bylo, že ve startovním poli bylo až jedenáct holek a ty tentokrát nenechaly klukům nic zadarmo a v TOP 10 hned pět a dvě dokonce byly na bedně! Dokonce i největší rybu držela až do poslední chvilky jedna závodnice. Bylo uloveno celkem 245 ryb – z toho 82 kaprů a 163 bílých ryb. Největší rybu ulovil Pavel Pavlovič – kapra o délce 78 cm.

Stupně vítězů:
1. Netolický Michal Hlinsko 391 bodu
2. Javurková Týna Litomyšl 374 bodu
3. Jarešová Štepánka Štepánov 325 bodu

Příjemný den přeje Lubomír Kusý

Další zajímavé články naleznete v tištěné verzi časopisu Kajman, magazínu Kapr a na www.kajman.cz

Přidejte komentář

Prosíme Přihlášení komentář