Drsný komentář

Do redakce nám přišel následující drsný e-mail od Antonína Řimáka. Co si o jeho názoru myslíte?

Petrův zdar,
ohrazuji se proti názorům autora článku pojednávajícím o použití swingrů. Pisatel hodnotí „klasická“ čihátka jako překonaná a nedostačující pro dnešní rybolov. Tak jako v každé profesi a zájmové činnosti jsou jedinci, kteří jsou ovlivněni novinkami a snadno jim podléhají. Toho patřičně chudáčci z reklamy bohatě využívají. Český kreténismus a póvl dosáhl, co se týká rybářských potřeb, maxima. Bez tlumočníka znalého angličtiny se „obyčejný“ rybář přestává orientovat. Články a diskuse se jen hemží slangovými výrazy „moderních“ rybářů. Hlupák si koupí proklamovanou šňůru a druhý hlupák ji musí mít také. Zájmová činnost ustupuje na tomto poli snobismu a lacinému frajerství! „Ty nemáš Prologicy a Shimano Ultegra, tak ani k vodě nechoď, abys nebyl ostatním pro posměch!“ Ti „kovaní“ chytají s tripodem a jinými hovadinami a už mají těch krámů tolik, že potřebují tragač…

Koupil jsem si nový naviják, prý kvalitní (Tica), a monofil se na něm dostával často pod cívku. Japonská technologie a jiné zázraky nepomohly… Můj 50 let starý silon vyrobený v nemravném a zločinném režimu bolševismu toto neudělá! Zabýváme se hovadinami a nevěnujeme se poznáním konkrétní vody a jejích přírodních souvislostí. Mám také hlásiče kvůli nočnímu lovu, ale nepoužívám je. Čihátko je nenahraditelné, okamžitě poznám druh ryby a sebenepatrnější pohyb a podle toho reaguji. Hlásič je aktivní i když je čihátko v klidu, bez ohledu na možnost nastavení citlivosti. Tu já nahrazuji svou zkušeností! Neobstojí ani argument ohledně váhy čihátka a počasí. Moje čihátka se dají v tomto ohledu nastavit podle potřeby. Můj naviják v ceně 2 750 Kč vykazoval při zdolávání úlovku zřetelné vůle v cívce i při souboji s 3,5kg kaprem. Druhý naviják za „pakatel“ obstál! Všechno je o mentalitě rybáře a jeho schopnosti se učit. Drahá výbava z něj nikdy vodyznalého jedince neudělá! Udice se nemá kupovat přes internet (stupidním způsobem – jednu koupíš a druhou ti darujeme)! Udice musí „sednout“ do ruky, což dodatečně nepoznám! Tento národ si nikdy nepřestane lhát a chytračit. Dělat jeden z druhého idiota, na to jsme kabrňáci! Přes zákaz vjezdu vozidel k vodě tam přijedu a vytáhnu snobskou výbavu, ať každý „čumí“. Rozložím bivak, lehátko a udělám si komfort. Chytá se do půlnoci, ale já si své místo rezervuji 3 dny, protože neodcházím, což je v rozporu se stanovami! Po mně zbydou plechovky a láhve a ohniště. Byl tu turista, nebo rybář! Tito liboví frajeři škodí všem ostatním z důvodů pozdějších stížností protistran. Nerespektuji ani soukromý majetek a s klidem přejedu zasetou ornou půdu!

Mám hlásiče, ale nepoužívám je. Nepoužívám ani „nenahraditelný“ fluorokarbon ani „šokovku“ ani „vláčku“ ani „gumu“ ani tripod ani Shimano Ultegra ani „kobru“ ani echolot ani zavážecí loďku ani „fídr“ ani baitrunner.

Všudypřítomná stupidní, agresivní a primitivní reklama vytváří totalitní prostředí a omezuje svobodu každého jedince z důvodů její vlezlosti a sprostoty. Každá reklama je ve svém principu lživá a podbízivá! Každé video ukazuje něco z techniky rybolovu, ale hlavní záměr je ukazovat se v reklamním oděvu nebo jiným způsobem označkované příslušenství. Kapitolou samou pro sebe je jistý nejmenovaný rybářský časopis (Kajman to není), který je zcela evidentně reklamním časopisem a jako takový by měl být zdarma nebo za cenu symbolickou! Co stránka, to reklama nebo nekonečné ksichty „kaprobijců“! Svým obsahem nemůže jedinci, který se zabývá seriózně rybolovem, dát naprosto nic. Reklamní charakter tohoto plátku kompromituje samotný obsah! Po stránce grafické je jeho pojetí nesjednocené. Předpokládá tak laický pohled na tento tisk. Ale oproti naprosto primitivnímu zpracování reklamních materiálů řetězců, které jsou určeny pro naprosté hlupáky, časopis jistou úroveň má! Nepoužívám „nenahraditelný“ fluorokarbon ani „šokovku“ ani „vláčku“ ani „gumu“ ani tripod ani Shimano Ultegra ani „kobru“ ani echolot ani zavážecí loďku ani „fídr“ ani baitrunner. Mohu se odvažovat chodit k vodě, nebudu na posměch ostatním? Mám letos chyceno 165 kaprů, 12 amurů, 4 štiky, 7 candátů a 2 sumce. S úlovky se nefotím, je to stupidní, pro mne je důležitý prožitek a ten mám pokaždé. Ryby nejím, pokud mám rybu pro někoho slíbenou, ponechám si ji, jinak je pouštím zpět! Zítra půjdu k vodě, vezmu si štípaný bambus, abych ty „ultegráky“ trochu rozehřál, i když si myslím, že zhoršené počasí libovým frajerům nesvědčí.

Další zajímavé články naleznete v tištěné verzi časopisu Kajman, magazínu Kapr a na www.kajman.cz

Přidejte komentář

Prosíme Přihlášení komentář