Gunki meeting 2019 – Orava

Na slovenské Oravě se i letos na podzim od 21. do 24. října 2019 konal Gunki meeting jakožto velkolepá předvádečka novinek na příští sezónu pro média a obchodní partnery. Osobně účast na této akci neberu jenom jako možnost seznámit se s novinkami, ale především skvělou příležitost udělat si výlet na krásnou Oravskou přehradu, zachytat si na ní a srovnat, jak se její rybí obsádka v čase vyvíjí. Byl jsem tu totiž již čtvrtý rok v kuse a každý rok byl jiný.

Letos jsme sem vyrazili s kamarádem Davidem skoro „na otočku“. Z Poděbrad jsem vyjížděl v pondělí 21. října večer a po cestě musel vyřídit ještě hodně věcí okolo pohřbu mojí babičky, která ten den zemřela. Pak tu bylo ale Slovensko, rybolov, dobré jídlo a kamarádi až do středečního odpoledne, kdy jsme museli odjíždět.

Novinkou bylo i to, že Fred odchází od Gunki ke značce Navico.

Novinky

Při chytání jsme měli možnost si vyzkoušet jak nové pruty Gunki a Illex, tak několik novinek mezi nástrahami. Z prutů jsme testovali například novou Gunki sérii Skyward, ve které naleznete jak „kraťasy“ do lodě, tak jerkovací pruty, či dlouhé odhozové pruty na přívlač ze břehu. Z prémiových prutů se mi líbily třeba Illex Night Shadows. Z nástrah nás zaujal větší odolnější ripper ve velikosti 19 a 23 cm Gunki Gunzilla, spinnerbait Gunki Gennaker či „spinmad“ Gunki Jiger nebo wobler s regulovatelnou hloubkou zanoření Gunki Slattern.

Kamarád David (vlevo) a Marek (vpravo). Z nástrah opravdu bylo z čeho vybírat.

A co ryby?

Před příjezdem jsme měli zprávy, že jdou velcí candáti. Účastníci Gunki meetingu naopak tvrdili, že nejdou skoro žádní candáti. Přesto jsme se na ně zaměřili. Chytili jsme jich 5–7 za den, ale v běžných velikostech do 55 cm. Okounů se chytalo výrazně méně než v předchozích letech. Petr Bačovský chytil moc pěknou 96cm štiku a potvrdil tak, že Orava je přehradou, kde se vyplatí zaměřit hlavně na velké štiky.

Petr Bačovský s 96cm štikou

Bylo to fajn, ale povinnosti volaly domů. Tak třeba zase někdy jindy.

Další zajímavé články naleznete v tištěné verzi časopisu Kajman, magazínu Kapr a na www.kajman.cz

Přidejte komentář

Prosíme Přihlášení komentář