Recenze naviják MS Range Match 3000

Test navijáku MS Range Match 3000

Jedná se o kvalitní matchový naviják určený především na plavanou pro lov s matchovým prutem a anglickým splávkem. Naviják se honosí kvalitním hliníkovým tělem, osa navijáku je z nerez oceli a je opatřen spolehlivou citlivou a jemnou brzdou. Přesto že malý, ukrývá nečekanou sílu. Překlapěč navijáku je masivní a pevný. Rolnička navijáku je samozřejmě opatřená ložiskem a pracuje přesně podle pohybu vlasce z cívky a na cívku. Součástí navijáku jsou dvě kovové cívky, z nichž jedna je hlubší a jedna mělčí. Naviják je opatřen 8 + 1 kuličkovými ložisky a převodem 5.1: 1. V nabídce ho naleznete pouze ve velikosti 3000, což je pro způsob lovu, na který je určen zcela dostačující. I když k tomu není prioritně určen, je možné ho s úspěchem, díky velice kvalitním komponentům, využít i při lovu s jemnějším feederovým prutem. Bez problémů si dovedu představit jeho ustrojení na pickerovém proutku, nebo delším prutu tipu light.

Naviják MS Range Match 3000 2 cívky
K navijáku MS Range Match 3000 jsou k dispozici 2 cívky

Kapacita navijáku

Hlubší cívka pojme až  300 metrů vlasce o průměru 0,20 mm. Její mělčí sestra pojme 155 metrů vlasce stejného průměru, což je v obou případech kapacita více než dostačující.  Vlasce o průměru 0,18 namotáme na mělčí cívku krásných 190 metrů.

Pohled zepředu na naviják MS Range Match 3000

Design navijáku

Jedná se technologicky i desingově odladěný naviják. Někdo nakupuje raději levně, jiný zase kvalitně. Jedná se o produkt pro druhou skupinu rybářů. Vzhledem ke kvalitním komponentům není cena nízká (v době publikování recenze cca 3 600 Kč). Nicméně pro milovníky kvalitních věcí se tento naviják může stát dobrým partnerem při jeho rybářských výpravách s plavačkovým prutem.

Poslední zajímavostí, kterou bych rád zmínil je drobnost, co není u tohoto tipu navijáků úplně běžná. Jistě mi dáte za pravdu, že rychlo snímání cívky bez nutnosti kompletního povolení a sejmutí brzdné růžice není u navijáku s horním brzdným systémem úplně časté. Naviják Match 3000 je touto vychytávkou opatřen. Pokud se vám čistě náhodou dostane vlasec pod cívku nebo měníte například cívku z hlubší za mělčí, stačí zamáčknout tlačítko na vrcholu růžice a cívka je dole.

Hodně spokojených rybo hodin, s tímto skvostem přeje Marek Tichý

Přidejte komentář

Prosíme Přihlášení komentář