Test Shimano Tribal TX1 jako trojdíl

Rádi bychom vám představili zcela nové trojdílné kaprové pruty Shimano Tribal z řady TX1. Již nějakou dobu se můžeme těšit z kaprových dvoudílných prutů této velmi oblíbené série prutů TX1, nyní však firma Shimano nově přichází na trh s verzí trojdílnou.

Designově vypadá prut více než slušně

MATERIÁL A AKCE

Ve všech případech se jedná o pruty s matným černým blankem z uhlíkového kompozitu XT40 a sedlem navijáku DPS. Tyto pruty jsou osazeny nerezovými očky Shimano Hardlite a jsou baleny v textilním obalu. Praktická rukojeť z EVA pěny dodává těmto prutům krásný vzhled a velmi příjemný pocit při manipulaci. Ve všech případech se jedná o pruty s parabolickou akcí, která je v současné době velmi žádaná. Zároveň se však jedná o pruty, které vás nenechají na holičkách ani v případě nutnosti dalekých náhozů. Distributorem je firma NORMARK (www.normark.cz).

Sedlo navijáku DPS
Autor recenze Radek Bis
Blank je černý z uhlíkového Designově vypadá prut více než slušně kompozitu XT40

DÉLKA A OČKA

Dodávají se v délkách 335 cm, 365 cm a 396 cm. U nejdelší verze se jedná o pruty s testovací křivkou 3,5 lb. U prutů 335 cm a 365 cm vykazuje blank testovací křivku 3 lb. Velikost naváděcích oček u verze 335 cm je 40 mm. Blanky v délkách 365 cm a 396 cm jsou osazeny naváděcími očky o průměru 50 mm. Hlavní výhodou těchto prutů je především malá transportní délka a příznivá cena při zachování kvality, na které si firma Shimano zakládá. Pokud tedy sháníte velmi kvalitní pruty s kratší transportní velikostí, v super kvalitě a především za hodně příznivou pořizovací cenu, jsou pro vás trojdílné pruty Shimano Tribal TX1 tou nejlepší volbou. Tento prut je ideálem pro cestování.

Radek Bis

Průhled očky
Rukojeť je z EVA

NÁZOR REDAKCE

Radek Filip: „Třídílné pruty Tribal TX1 jsem měl rovněž k dispozici k redakčnímu testu, a to v kombinaci s navijákem Shimano Baitrunner DL 10000 RB. Po delší době jsem si tak zachytal kapry s klasickým baitrunnerem a třídílným prutem. A musím říci, že to nebylo vůbec špatné. Prut je velmi dobře zpracovaný, dobře vypadá a jeho cena je příznivá. V porovnání s třídílnými pruty, se kterými jsme chytali před nějakými 5, 10 lety, má navíc velmi příjemnou akci. A především chytá ryby. I jeho testování mě vyhecovalo k několika krátkým letním vycházkám, v průběhu kterých jsem ulovil i překrásného kapra o hmotnosti 21,2 kg. Plně jsem si tak mohl v průběhu souboje vychutnat jeho parabolickou akci a zabojovat s pořádnou rybou. Kaprovi seděl háček krásně v pysku, ale stejně člověk nikdy neví, jak by souboj s ním dopadl při použití rychlého dvoudílného speciálu na daleké nahazování, ze kterého se samozřejmě vyřezává více ryb.

Koncové očko
Naváděcí očko si můžete vybrat buď 40, nebo 50mm

Osobně bych snad jenom u třídílných kaprařských prutů přivítal umístění naváděcího očka na spodním dílu, aby se po složení dal prut lépe převážet i s montáží. TX1 ho má na prostředním dílu, což vede k tomu, že se vlasec prutu po složení motá do navijáku. I s tím si ale dokážeme poradit a převézt prut složený i s háčkem. Vzhledem k ceně se pro kapraře s menšími auty nebo těmi cestujícími hromadnou dopravou jedná o skvělou volbu.

 

Přidejte komentář

Prosíme Přihlášení komentář