Test vlasce Sufix Reflexx

Český distributor značky Sufix – společnost Normark s.r.o. (www.normark.cz) – představil nový „kaprařský“ vlasec Sufix RefleXX. Pojďme si ho otestovat.

ZKUŠENOSTI

Na první pohled se jedná o sympaticky zbarvený běžný monofilní vlasec. Dominantní vlastností tohoto vlasce ale je, že má díky své camo barvě přes den i v noci výborně splývat s vodním prostředím a dnem. Ta část vlasce, která je nad vodní hladinou, však po dopadu světla, například čelovky nebo slunečních paprsků, zesvětlá. Tím poskytne velmi dobrou viditelnost pro nás rybáře, což usnadní zdolávání, ale především třeba v noci návrat s člunem ze zavážky nebo zdolávačky. Máme tak mnohem lepší přehled o umístění ostatních prutů, a tím pádem se snižuje pravděpodobnost, že jejich vlasce namotáme například na vrtuli motoru. Na světlo skutečně RefleXX reaguje, a velmi dobře se mi tak s ním chytalo například při letošních závodech na Balatonu. Naopak pod vodou působí nenápadně, neboť skutečně umí podle intenzity světla a zbarvení okolního prostředí přizpůsobit svoje barvy například trávě, písku, kamení, tlejícímu listí, dřevu či bahnu. Kromě svých camo vlastností a reakce na světlo má být vlasec odolný i proti UV záření, za což vděčí své dvojité silikonové vrstvě a jádru z vlasce z polymeru Novamid, který je považován za jeden z nejhladších na trhu.

Vlasec má velice příjemnou kamuflážovanou barvu
Na světle se jeho barva zásadně mění

RefleXX se prodává v 600m návinech, což je v případě nejsilnějšího průměru více než dostačující pro naplnění 14 000 cívky. Udávaná nosnost v uzlu se blíží skutečné a je velmi slušná. Vlasec má minimální paměť, nekroutí se. To umožňuje i speciální přesný paralelní návin na cívku (G2 Winding), který společnost Sufix používá. Takřka nulová paměť předznamenává i skvělé odhozové vlastnosti. Byl jsem zvědavý, zda tomu tak opravdu je, a proto jsem si na cívky namotal i Sufix RefleXX v nejnižším a zároveň „nahazovacím“ průměru 0,25 mm, který má stále slušnou nosnost 5,40 kg. Tento vlasec skutečně létá z cívky velmi dobře.

RefleXX má minimální paměť. Na cívku velikosti 14 000 se mi ho v průměru 0,35 mm vešlo zhruba 500 m
Při navíjení na cívku…

Vlasec RefleXX není příliš průtažný, což je přesně to, co nám pro lov kaprů vyhovuje. Disponuje i zvýšenou odolností proti oděru. Při spoléhání na něj v mušlových polích ale musíme brát v úvahu, že se stále jedná „jenom o monofil“, a ne fluorocarbon, hard-mono či ocelové lanko. A hlavně že jeho maximální průměr je pouze 0,35 mm, což je většinou pro kvalitní šokový návazec nedostačující. Samozřejmě existují případy, kdy se hodí reflexní jasně viditelné vlasce. Osobně ale při kaprařině na svých cívkách preferuji vlasce méně nápadné. Přesně to RefleXX se svojí camo bordó-zelenou barvou splňuje a přidává funkci zviditelnění při dopadu světla. Vyhovuje mi tak i svým designem.

PARAMETRY

0,250 mm / 5,40 kg
0,280 mm / 6,60 kg
0,300 mm / 7,70 kg
0,350 mm / 10,40 kg

Jeden z kaprů chycených při testování tohoto vlasce

SHRNUTÍ

Jedná se o velmi dobrý kaprařský vlasec od renomované značky. Navíc je v 600m návinu prodáván za příznivou cenu okolo 380 Kč.

Přidejte komentář

Prosíme Přihlášení komentář