V nečekanou chvíli

V druhé půlce měsíce dubna jsem se vydal na svou první letošní výpravu, od které jsem nečekal žádné zázraky, ale opak byl pravdou. Vydal jsem se na vodu, která mě zaujala svou panenskou přírodou a početně menší osádkou větších kaprů do 15 kg. Nejsem typ kapraře, co by se honil za kapry 20+, 30+ kg, ale když vím, že na konkrétním revíru se pohybují ryby s maximální hmotnosti okolo deseti kilogramů, tak je to pro mě větší výzva, jelikož nejde jen o kila, ale o hlubší myšlenku, příběh.

KRMENÍ

Při výběru krmení už nijak nevymýšlím a beru si s sebou vždy jen jeden či dva druhy boilies, tentokrát jsem si s sebou vzal pouze boilies Krillberry, které mi na jaře perfektně funguje, obohacené novou řadou krmného boilie Economic Strawberry. Pod háček přišla Critical Krillberry 24 mm zvýrazněná esenciálním olejem Máta, kterou přidávám i do boosteru či dipu. Tato kombinace se mi velmi osvědčila. Jelikož jsem měl vodu zmapovanou, tak jsem věděl, které místo přesně zvolím. Rád lovím v blízkosti padlých stromů, křovisek a v příbřežních partiích. Tato místa mohou být na počty záběrů velmi plodná, ale také mohou být často frekventována jinými lovícími a do jisté míry spálená. Každá voda je něčím specifická.

Na této lokalitě nepoužívám žádné tyčové bójky, nepřipravuji nějaké velké krmné kampaně, zkrátka nic, co by nějak výrazným způsobem narušovalo přirozené prostředí kaprů. Strategie lovu je vždy závislá na znalosti a zkušenostech z daného revíru. Například velké množství krmení na rozlehlých vodních plochách či velkých tocích působí efektivně pro stažení a udržení ryb na daném místě, ale na menších rybnících, říčkách má tento způsob lovu naprosto opačný efekt a v tomto případě méně znamená více. Této úvahy je vždy důležité se držet. Je to takový základní kámen, od kterého se odvíjí úspěšný lov. Výprava se přehoupla do své druhé poloviny a já měl na kontě zatím největšího šupináče 13,5 kg, který mě na této vodě velmi potěšil, ale stále jsem cítil, že bych z této výpravy mohl vytěžit ještě více.

NÁVŠTĚVA

Dva dny před odjezdem za mnou nečekaně přijela na pár hodin má přítelkyně, která mě nabila další pozitivní energií, a já jí řekl, že chytím a ukážu jí kapra. Čas plynul, užívali jsme si jarní pohodu, ale aktivita kaprů byla
na bodu mrazu. Nezbývalo mi nic jiného než slíbit partnerce, že toho vytouženého kapříka chytím těsně před jejím odjezdem. Necelé dvě hodiny před momentem loučení se mi rozjel prut a na konci souboje byl krásný lysec okolo 6 kg. Při pouštění se mi rozjel i druhý prut a hned po zvednutí prutu jsem cítil, že se jedná o dobrou rybu. Po boji jsem viděl v podběráku lysce, u kterého se poté zastavila ručička váhy na rovných 15 kg čisté váhy, a já byl v naprosté euforii.

Tohoto bojovníka jsem znal z fotek a měl jsem přirozeně touhu ho chytit vzhledem ke své formě i postavení v této vodní říši, jelikož patří k těm největším. Po dvou letech se mi to podařilo. Takže v tu chvíli jsem měl před očima svou milovanou partnerku a vytouženého lysce, který to rozjel v tu pravou chvíli, a já mohl tento moment zvěčnit společnou fotografií. Během výpravy se mi povedlo chytit několik kaprů mezi 10-15 kg, kterých si na této vodě velmi vážím. Je dobře, že háčky seděly perfektně v kapřích tlamkách.

Další zajímavé články naleznete v tištěné verzi časopisu Kajman, magazínu Kapr a na www.kajman.cz

Přidejte komentář

Prosíme Přihlášení komentář